Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanma ve yoğun yaşam temposu kendisini en fazla göz bölgesinde belli eder. Özellikle göz altlarında biriken yağ ve derideki sarkma tipik gözaltı torbaları görüntüsünü oluşturur ki bu da sizin dinamik tarzınızla tezat meydana getirir.

Artık ne kadar uğraşırsanız uğraşın insanları enerjik ve sağlıklı olduğunuza inandıramazsınız çünkü bu tip bir göz kapağı yapısı gözaltı morluklarıyla da birleşirse daima yaşın ve yorgunluğun simgesi olarak algılanmıştır.

Göz kapağı estetiğinde alt ve üst göz kapağındaki sarkmalar ve torbalanmalar giderilir. Bu sayede hastalar yorgun ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulur. Aynı seansta yapılan mezoterapiler ile gözaltı morlukları da giderilebilir, sonuçta daha genç ve dinamik bir imaja kavuşursunuz.

Burun Estetiği

Burun, yüz görünümünü etkileyen hem estetik hem de fonksiyonel bir organdır. Estetik burun ameliyatı, burnun boyutlarını, açılarını, kıvrımlarını ve oranlarını değiştirerek yeniden şekil verme ameliyatıdır. Günümüzde burun estetiği en çok yapılan estetik ameliyatların başında gelir. Başarılı burun estetiği, zamana dayanıklı, yüzle uyumlu doğal bir görüntü sağlamayı ve daha rahat nefes almayı hedefler. Kadın veya erkek pek çok insan bu ameliyatla istedikleri burun tipine ulaşabilmektedirler. Estetik burun operasyonunda kişinin yüz yapısına göre kıkırdak ve kemiklerin boyutları ve birbiriyle olan ilişkileri değiştirilir. Burun ameliyatı kadın hastalarda 17 yaşından sonra erkek hastalarda da 18 yaşından sonra güvenle yapılabilir.