Karın Germe

Hamilelik, aşırı kilo alıp vermeler, hareketsiz yaşam gibi nedenler yüzünden karın kasları gevşer, bu bölgede yağ birikir ve sonuçta karnın aşağı sarkması ile karakterize karın deformitesi meydana gelir. Bu aşamadan sonra en iyi tedavi abdominoplasti ameliyatıdır. Abdominoplasti, karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının onarımı ile eski gerginliğine ulaşmasını sağlayan bir ameliyattır. Abdominoplasti uygulamasının hemen ardından karın bölgesinin görünümünde son derece çarpıcı bir düzelme dikkati çeker. Liposuction ile kombine edildiğinde sonuçlar çok daha dikkat çekicidir.

Karın Sarkması Nedir?

21. yüzyılda düz bir karın neredeyse fetiş hale gelmiştir. Özellikle kadınların karın sarkmasına tahammülleri yoktur. Bu durumda düz olmayan her karın bir yakınma konusu olabilmektedir. Genelde karnımızın kemerimizin üstünden aşmasını istemeyiz.

Neden Olur?

Sarkık bir karnın üç önemli bileşeni vardır: gevşemiş karın kasları, cilt altı yağ depolanması ve elastikiyetini yitirmiş bir deri. Altta yatan nedene göre bazı kısımlar daha fazla etkilenir. Örneğin çoklu hamileliklerden sonra aşırı zayıf karın duvarı görürüz. Büyük miktarda kilo kayıplarından sonra deri asla eski haline dönmez. Karın bölgesinde yağ toplanması da bir diğer nedendir. Cinsiyet de altta yatan mekanizmalarda etkilidir. Erkeklerde genelde aşırı kilo vermemeden sonra karın sarkması görülürken, kadınlarda karın kaslarının gevşekliği daha sık rastlanılan bir durumdur.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/memcached.so' - libmemcached.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: