Vücut Estetiği

Vücut Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aşırı kilo verildiğinde vücut sarkar. Bu sadece karında görülmez, bacaklar, kalça, memeler ve kollar da etkilenir. “Total body lifting” denilen işlemle tüm vücuttaki sarkmalar yok edilir. Bu ameliyatta tamamen aşağı sarkmış kalçalar yukarıya çekilir, bacaklar gerilir, basenlerdeki yağlar alınır, karın gerilir, gerekirse kol altlarındaki sarkmalar alınır. Aynı seansta memeler de dikleştirilebilir ve vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlar memelere verilip onların daha dolgun olması sağlanabilir.

Karın Germe

Hamilelik, aşırı kilo alıp vermeler, hareketsiz yaşam gibi nedenler yüzünden karın kasları gevşer, bu bölgede yağ birikir ve sonuçta karnın aşağı sarkması ile karakterize karın deformitesi meydana gelir. Bu aşamadan sonra en iyi tedavi abdominoplasti ameliyatıdır.

Abdominoplasti, karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının onarımı ile eski gerginliğine ulaşmasını sağlayan bir ameliyattır. Abdominoplasti uygulamasının hemen ardından karın bölgesinin görünümünde son derece çarpıcı bir düzelme dikkati çeker. Liposuction ile kombine edildiğinde sonuçlar çok daha dikkat çekicidir.

Liposuction

Liposuction, vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ dokularının küçük bir delikten bir kanül kullanılarak vakumlama yoluyla dışarıya alınmasıdır. Liposuction bir zayıflatma ameliyatı değildir, vücut şekillendirme ameliyatıdır. Liposuction ile vücut hatlarında kalıcı ve çarpıcı bir düzelme sağlanır. Hiçbir zaman düzelmeyeceğini düşündüğünüz, sizi psikolojik olarak rahatsız eden ve egzersizlerle düzeltemediğiniz görünüm yeniden şekillenir ve kendinize olan güveniniz artar.