Prof. Dr. Orhan Babucçu Kimdir ?

27 Mart 1967 Erdek doğumlu olan Prof. Babucçu, liseye kadar eğitimini Erdek'te tamamladı. Kabataş Erkek Lisesi'ni kazanarak İstanbul'a geldi ve 1984 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi mezunu olarak aynı yıl Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Tıp eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde ihtisasa başladı ve 1999'da alanında uzman oldu. Aynı yıl Amerika'da Cleveland Klinik'te araştırmacı olarak göreve başladı ve mikrocerrahi üzerine eğitim aldı. Amerika'daki eğitimi ve görevini tamamladıktan sonra Türkiye'de tıp alanında çalışmalarını devam ettirmek üzere ülkesine dönüş yaptı.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde Plastik Cerrahi Bölümü'nü kurdu ve 12 yıl boyunca kurucu bölüm başkanlığını yaptı. 2005 yılında doçentliğini, 2010 yılında profesörlüğünü almış olan Babucçu, 2012 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde göreve başladı. 2013-2014 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD'da bölüm başkanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Orhan Babucçu 2014-2017 arasında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde dekan olarak da görev yapmıştır.

Prof. Dr. Orhan Babucçu’nun ulusal ve uluslararası pek çok dernek üyeliği vardır. Mesleki ilgi alanları meme cerrahisi, vücut şekillendirme, genital estetik, iyileşmeyen yaralar, deri kanserleri ve ameliyat olmuş burunlardır.

Evli ve iki çocuğu olan Prof. Dr. Babucçu’nun başlıca ilgi alanları, öncelikle ailesi, kitapları ve doğa sporlarıdır.