Meme Protezi Ve Meme Kanseri Arasındaki İlişki

Meme protezinin meme kanserine neden olmadığı, aralarında hiçbir neden-sonuç ilişkisinin olmadığı artık bilinmektedir. Öte taraftan silikon protezin meme kanserinin tanısı üzerinde bir etkisi olup olmadığı halen tartışma konusudur. Protez varken görüntüleme sistemlerinin normal memeye göre daha yetersiz kaldığı bir gerçektir. Ancak yapılan çalışmalar meme kanseri tespit edildiğinde kanser dokusunun boyutunun büyütme ameliyatı olan hastalar ile olamayan hastalar arasında çok fazla değişmediğini göstermiştir. Ayrıca tekrar oranı ve yaşam beklentisi değişmemektedir.

Meme protezli hastalarda kanser kitlesinin gözden kaçma riski yoktur. Protez meme dokusunu sıkıştırır ve bir incelme olur. Sonuçta meme kitlesi çok daha kolay ele gelir. Ayrıca meme protezi konulan hastalar doğal olarak daha az meme dokusuna sahiptirler ve bu da kitle tespitini kolaylaştırır.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/memcached.so' - libmemcached.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: