Bu Ameliyata Özel Bilinmesi Gerekenler

Meme Küçültme Ve Süt Verme:

Bir memenin süt verebilmesi için duyusunun ve süt kanallarının sağlam olması gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatlarında bu yapıların zarar görme ihtimali vardır. Bu zararın miktarı ameliyat tekniğine göre değişir. Hiçbir ameliyat tekniği ameliyat sonrası süt verebilmeyi garantileyemez, ancak teorik olarak operasyon sonrası süt vermenin daha olası olduğu teknikler vardır. Bu tekniğin sizin için uygun olup olmadığına ise doktorunuz karar verecektir. Eğer bir hamilelik planlanıyorsa ameliyatın doğumdan sonraki dönemlere bırakılmasında yarar olabilir.

Meme Küçültme Ve Meme Kanseri:

Meme büyüklüğü olmasa da meme kanseri irsidir. Meme kanserinin önceden tespitinde en etkili yöntem kadınların kendilerini düzenli olarak muayene etmeleridir. Mamografinin kendisinin de bir radyasyon maruziyeti olduğu göz önüne alındığında Amerikan Kanser Derneği yıllık mamografi kontrolünü 40 yaşından sonra önermektedir. Meme küçültme ameliyatında ise durum daha değişiktir.

Ameliyat memenin bütün anatomisini değiştireceğinden 35 yaşını aşmış olan tüm kadın hastalardan ameliyat öncesi bir mamografi istemesi önerilir. Eğer ailede meme kanseri öyküsü varsa bu yaş daha gerilere çekilebilir. Ameliyatta çıkarılan dokular her hastada mutlaka patolojiye yollanırlar. Mamografisi ve patoloji sonuçları normal gelen hastalar ikinci kontrolleri için standart yaşı bekleyebilirler. 40 yaş üstü hastaların mamografisi 1 yıldan eskiyse yenisi istenir.

Meme küçültme ameliyatı ile meme kanseri arasında bilinen bir ilişki yoktur.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/memcached.so' - libmemcached.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: