Meme Büyütme Ameliyatı

Neden?

Bir kadının meme protezi istemesi için pek çok neden vardır. Başta meme boyutunun çok küçük olduğu durumlarda istenebilir. Hamilelikten sonra azalan meme hacminin yeniden kazanılması, birbirinden farklı büyüklükte olan memelerin eşitlenmesi ve son olarak meme cerrahisinden sonra memenin tekrar oluşturulması için meme protezi tercih edilebilir. Memelerde eşlik eden sarkıklık fazlaysa meme büyütmenin yanında meme dikleştirme ameliyatı (Mastopeksi) da önerilebilir.

Ne zaman?

Bu ameliyatı olmak için her şeyden önce memelerinizin şeklinin artık değişmeyeceğinden emin olmanız gerekir. Memeleri büyümeye devam eden genç kızlar ya da emzirmesi yeni bitmiş kadınlar ameliyata geçmeden önce en az 6 ay ila 1 yıl arasında beklemelidirler.

Kim?

Bu ameliyatı ülkemizde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanları yapabilmektedir. Ameliyatınızın yapılacağı hastanenin koşulları da çok önemlidir. Cerrahınıza konuyla ilgili tecrübesini sormanız mümkün, ancak daha önce yaptığı ameliyatları size göstermesinin yasal olarak olanağı yok. Aynı gizliliği kendiniz için de isteyin.

Kime?

Bu ameliyatı olmayı kendisine ait nedenlerden dolayı isteyen, motivasyonu güçlü, sağlıklı bireyler ideal adaylardır. Birinci derece yakınlarınızın desteğini almanız çok önemlidir ve önerilir.

Eğer memelerinizi kendiniz için değil de eşiniz ya da partnerinizin ısrarı veya zorlaması ile büyütmek istiyorsanız bu kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda daha detaylı bilgiyi hekiminizle görüşerek alabilirsiniz.

Tansiyon, damar sertliği ve şeker gibi hastalıklara sahip olan insanlar da bu ameliyatı olabilirler, ancak bu kişilerde ameliyat yerlerinin iyileşmesinde ve ameliyat sonrası dönemde sorunlar çıkabilir.

Silikon protez ile meme büyütme günümüzde en sık yapılan ameliyatlardan biridir. Merkezimizde memenizin ve vücudunuzun olduğu kadar yaşam biçiminizin de özellikleri göz önüne alınarak en uygun yöntem ve protez tipi kullanılmaktadır.

Protez istemeyenler için yağ enjeksiyonu ile meme büyütme olanağı da vardır, ancak 2-3 seans gerektirir.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/memcached.so' - libmemcached.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: