Yağ Enjeksiyonu

Günümüzde kişilerin kendi dokusu ile meme büyütme gitgide popüler olmaktadır. Bu işlemde sıklıkla vücuttan alına yağ kullanılır. Yağ vücudun diğer bölgelerine yapılan liposuction ile elde edilir. Saflaştırma işleminden sonra özel bir kanülle meme ve altındaki kas dokusuna verilir.

Her ne kadar ilk bakışta ideal görünse de kendine ait bazı sorunlar vardır. Bunlar;

  • Sıklıkla birden fazla seans gerekir. Verilen yağın hepsi memede kalmaz, bir kısmı vücut tarafından eritilir. Bu nedenle ikinci, hatta üçüncü seanslar gerekebilir.
  • Her memeye uygulanamaz, meme derisinin belirli bir kalitede olması ve çok sarkmış olamaması gereklidir.
  • Elde edilecek büyütmenin bir sınırı vardır
  • Vücutta bu işlem için yeteri kadar yağ olmayabilir çünkü böyle bir işlem için bazen bir litreye kadar saflaştırılmış yağa ihtiyaç vardır.

Son zamanlarda kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonları ile verilen yağın neredeyse tamamının memede kaldığı iddea edilmektedir ancak bu işlem oldukça pahalıdır. İleride silikona ciddi bir alteranatif olacağı açıktır. Günümüzde ise çok büyük bir hacim değişikliği arzu etmeyen ve silikon kullanmak istemeyen kadınlar için düşünülebilecek bir seçenektir.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/lib64/php/modules/memcached.so' - libmemcached.so.11: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: